Znamy wyniki etapu wojewódzkiego turnieju piekarskiego

26 stycznia w naszej szkole miał miejsce etap wojewódzki Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz, połączony z eliminacjami okręgowymi do Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki.
W konkursie udział wzięło 4 uczniów naszej ZSZ z klasy 3c. Uczniowie rozwiązywali test pisemny i - w części praktycznej - kształtowali chałki, pieczywo drobne, wykonywali eksponat z ciasta półcukierniczego i dekorację z ciasta martwego na chlebie.

Zwycięzcą okazał się Wojciech Poliński (stanowisko 2), drugie miejsce zajął Mateusz Chmurski (stanowisko 4; najlepszy z części teoretycznej), trzeci był Grzegorz Sieradzki (stanowisko 1) a czwarty Damian Płoński (stanowisko 3).
O tym, którzy z piekarzy zakwalifikują się do etapów ogólnopolskich turniejów (odbędą się w kwietniu), zadecydują Komitety Główne we Wrocławiu i Poznaniu.

Upominki, przygotowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, oraz dyplomy wręczali przewodnicząca komisji - wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Anna Krajewska i starszy Cechu Piekarzy i Przedsiębiorców w Łodzi Feliks Ponitka.
Organizatorem turnieju była pani Marta Matuszewska-Sitek.

Dział: