Tenis stołowy: Mamy nowych Mistrzów Spożywczaka w grze pojedynczej !

9 grudnia przeprowadzony został turniej tenisa stołowego o mistrzostwo ZSPS w Łodzi w grze pojedynczej dziewcząt i chłopców. W "małej sali gimnastycznej" na 4 stołach tenisowych (2 stoły meczowe i 2 stoły rozgrzewkowe) rywalizowało 12 najlepszych tenisistów szkolnych : 8 chłopców i 4 dziewczęta.
Po 3 godzinach turniejowych poznaliśmy nowych mistrzów szkoły.

Medale i dyplomy wręczyła zawodnikom dyrektor Joanna Kośka.
Wśród dziewcząt tytuł mistrzowski wygrała Julita Torzewska z klasy maturalnej 4tb Technikum. Mistrzyni wyznała, że zastanawia się czy nie pozostać jeszcze rok w szkole by bronić tytułu w kolejnym sezonie!
Najlepszym z chłopców okazał się Damian Dąbrowski z klasy 2b ZSZ, który zapowiedział, że w przyszłym roku znowu wygra bo mistrzostwo zobowiązuje.
Turniej zorganizowali Krzysztof Maśliński oraz opiekunowie SKS - Przemysław Szyburski i Piotr Malecha.
Sędziowali: Karolina Skowrońska 2a, Justyna 2b, Przemysław Szyburski i Piotr Malecha, dokumentację prowadził Krzysztof Maśliński.
Wyniki dziewcząt:
Natalia Hauser 1a - Bożena Pracka 2ta 3:0 (8, 3, 8)
Julita Torzewska 4tb - Ewelina Dzikowska 2b 3:1 (-8, 8, 9, 6)
Julita Torzewska - Bożena Pracka 3:0 (3, 6, 3)
Natalia Hauser - Ewelina Dzikowska 3:1 (8, 8, -7, 10)
o 3. miejsce:
Ewelina Dzikowska - Bożena Pracka 3:0 (1, 4, 9)
o 1. miejsce:
Julita Torzewska - Natalia Hauser 3:0 (10, 7, 5)
Lokaty:
1. Julita Torzewska 4tb - mistrzyni ZSPS w Łodzi 2016/17
2. Natalia Hauser 1a - wicemistrzyni ZSPS w Łodzi 2016/17
3. Ewelina Dzikowska 2b
4. Bożena Pracka 2ta

Wyniki chłopców:
Kamil Tamborski 4ta - Adam Polakowski 1ta 3:0 (10, 6, 8)
Damian Dąbrowski 2b - Piotr Rybak 2b 3:0 (3, 3, 2)
Dominik Tomczyński 4ta - Dominik Stefański 2a 3:2 (1, -13, 10, -9, 6)
Artur Zieliński 2b - Dominik Szarwas 1a 3:0 (11, 11, 9)
Damian Dąbrowski - Kamil Tamborski 3:0 (8, 9, 12)
Artur Zieliński - Dominik Tomczyński 3:0 (5, 1, 1)
Piotr Rybak - Adam Polakowski 3:2 (-7, -7, 7, 9, 9)
Dominik Szarwas - Dominik Stefański 3:2 (-9, 8, -7, 2, 5)
Kamil Tamborski - Dominik Szarwas 3:0 (9, 10, 7)
Piotr Rybak - Dominik Tomczyński 3:1 (-9, 11, 6, 7)
Kamil Tamborski - Piotr Rybak 3:2 (6, -5, -6, 6, 12)
I półfinał:
Damian Dąbrowski - Artur Zieliński 3:0 (9, 5, 10)
II półfinał:
Kamil Tamborski - Artur Zieliński 3:2 (8, 5, -5, -8, 8)
Finał:
Damian Dąbrowski - Kamil Tamborski 3:0 (5, 7, 5)
Lokaty:
1. Damian Dąbrowski 2b - mistrz ZSPS w Łodzi 2016/17
2. Kamil Tamborski 4ta - wicemistrz ZSPS w Łodzi 2016/17
3. Artur Zieliński 2b 
4. Piotr Rybak 2b
5-6. Dominik Tomczyński 4ta
      Dominik Szarwas 1a
7-8. Adam Polakowski 1ta
      Dominik Stefański 2a
=====
KrzyMa'2016.12.09

Dział: