Święto Niepodległości w ZSPS w Łodzi

10.11. 2016, przeddzień Święta Niepodległości, w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, poświęcony temu najważniejszemu dla Polaków wydarzeniu. Uczniowie klasy 2 ta i 3 ta, pod kierunkiem pp. Katarzyny Korzewskiej i Ewy Zdziemborskiej-Jatczak, przypomnieli zebranym o wadze tego święta. Odzyskanie niepodległości, po 123 latach zaborów, było zaledwie początkiem długiego procesu odbudowy Ojczyzny, scalania ziem polskich, tworzenia nowego prawa.

 

Młodzi aktorzy przypomnieli swoim Koleżankom i Kolegom najważniejsze wydarzenia, związane z procesem odzyskiwania wolności. Wspomniano także o rocznicy powstania listopadowego – jednego z ważniejszych powstań polskich. Zaprezentowano fragmenty filmów archiwalnych i popularnych wówczas pieśni wojskowych.

 

Uroczystość przebiegała – co podkreśliła w swojej mowie pani dyrektor szkoły Joanna Kośka – w ciszy i skupieniu. Świadczy to o tym, że mimo upływu lat, ciągle Polacy pamiętają, że „wolność nie jest nam dana raz na zawsze”. Wolność czasem wymaga ofiary, poświęcenia, ale zawsze – pracy nad jej podtrzymywaniem. Wolność to największa wartość każdego narodu. Warto o tym zawsze pamiętać.
=====
EZJa’2016.11.11

 - - - By CrazyStat - - -

 - - - By CrazyStat - - -

 - - - By CrazyStat - - -

 - - - By CrazyStat - - -

Dział: