Ekologiczne wędrówki Spożywczaka – Warszawski ogród na wysokim poziomie

Tym razem, w ramach Ekologicznych wędrówek uczniowie Spożywczaka, odwiedzili jeden z piękniejszych ogrodów dachowych w Europie czyli ogród na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie natura   przenika   się
z nauką. Jest to miejsce nie tylko dla osób spragnionych wiedzy, ale również tych, którzy chcą odpocząć na świeżym powietrzu.
Ogród porośnięty różnorodną roślinnością znajduje się 16 metrów nad ziemią. Podzielony jest na cztery części: złotą, srebrną, karminową i zieloną, w których rosną kolorystycznie dobrane gatunki roślin. Wszystkie ogrody połączone są kładkami, ścieżkami, mostkami i pergolami. Z  tarasu widokowego można podziwiać panoramę Warszawy: Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski oraz Wisłę. Ciekawe rozwiązania architektoniczne, porośnięte bluszczem przejścia, szklany dach, przez który widać wnętrze biblioteki, stawy oraz oczka wodne czynią z biblioteki miejsce sprzyjające nie tylko nauce, ale i wypoczynkowi. Szkoda tylko, że pogoda nie była sprzyjająca bo warto byłoby zatrzymać się tam na dłużej.

---
Opr - DW, IR' 30.10.2017
 

Dział: